[av.tr] - YARDIM

 

Aşağıda Av.tr Projesi ile ilgili olarak sık sorulan sorulara yer verilmiştir. Merak ettiğiniz diğer konular varsa info@avukatnic.net adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz.
 

  Av.tr Projesi Nedir ?
  Neden Av.tr alan adı ?
  Av.tr alan adını kimler alabilir ?
  Hangi isimleri alabilirsiniz ?
  Gerekli evraklar nelerdir ?
  Neden AVUKATNİC.NET
  Gizlilik ve Güvenlik Şartları
  Ödemeler
  Web sitenizin oluşturulması
  E-Mail hesabınızın kurulumu
 
   
 
 
 
   
  Av.tr Projesi Nedir ?
 
  Bilgi ve iletişim teknolojilerinin böylesine önem kazandığı günümüzde, Avukatların internet ortamının sağladığı avantajlardan uzak kalmaları düşünülemezdi.

Bu yaklaşımla
Türkiye Barolar Birliği ve ODTÜ nün yürüttükleri çalışma sonucunda avukatların AV.TR uzantılı alan adı alabilmeleri, bu alan adları altında web sitesi açabilmeleri ve e-mail hesabı kullanabilmeleri için gerekli işlemler tamamlanarak [av.tr] projesi başlatılmış oldu.

 
   

 
   
 
  Neden av.tr alan adı ?
 
  İnternetin haberleşme, bilgi iletimi ve paylaşımı konularında sağladığı bütün avantajlar bir kenara bırakılsa bile bir Avukatın kartvizitinde yer alacak internet ve mail adresleri ile kazanacağı prestij yadsınamaz. Potansiyel müşteriler özenle hazırlanmış web sitenize yapacağı bir ziyaret ile saygınlığınızı bir kat daha arttırabilirsiniz. Bunun yanında;

- Avukatlık Kariyerinizi, çalışmalarınızı ve büronuzu tanıtabilecek, arzu ettiğiniz tüm içeriği istediğiniz dillerde web siteniz üzerinden sunacaksınız.

- Web sitenizi yurt içi ve yurt dışında bulunan arama motorlarına kaydettirerek, internet üzerinden yapılan aramalarda erişilebilir bir Avukat olacaksınız.


- Kendi alan adınız altında profesyonel mail hesabı (POP3) kullanabileceksiniz.

 
   

 
   
 
  Av.tr alan adını kimler alabilir ?
 
  AV.TR alan adı sadece Avukatlık meslek grubuna yönelik bir uygulamadır. Bu sebeple AV.TR uzantılı alan adını sadece Türkiye Barolar Birliği 'ne kayıtlı Avukatların belirli prosedürlerin yerine getirilmesi sonucunda alabilirler.
Her Avukat mensubu olduğu Avukatlık Bürosu veya Avukatlık ortaklığının alan adı tahsisi alması yanında kendi adına da ayrıca alan adı başvurusu yapabilir.

 
   

 
   
 
  Hangi isimleri alabilirsiniz ?
 
  Av.tr alt alan adının tahsisi konusunda tek yetkili başvuru ve karar mercii Türkiye Barolar Birliği''dir.Avukatların alabilecekleri isimler Türkiye Barolar Birliği tarafından bazı kurallara bağlanmıştır. Bu kurallar çerçevesinde Avukatların adları ve soyadları dikkate alınarak isim seçenekleri üretilmektedir.
Alan adlarının dağıtımı "önce gelen alır" prensibiyle yapılmaktadır. Baro Levhalarında kayıtlı Avukatlar kontrol edildiğinde aynı isim ve hatta soyadlı birçok avukat bulunduğu görülmektedir. Bu bakımdan almayı düşündüğünüz alan adı sizden önce aynı adı veya soyadını taşıyan bir başkası tarafından alınabilir.

Alabileceğiniz isimler ise şöyledir:

 

ÖRNEK:

BAŞVURU TİPİ ŞAHIS İSE:

Adınız ve Soyadınızın: Eshabil BAĞCI olduğunu düşünürsek;

 

Başvurabileceğiniz Alan Adları:

www.eshabilbagci.av.tr

www.ebagci.av.tr

Şeklinde olacaktır.

 

BAŞVURU TİPİ AVUKATLIK BÜROSU/ORTAKLIĞI İSE:

 

Ortakların Adlarının Eshabil BAĞCI ve Ramazan ERDİN olduğunu düşünürsek;

 

Başvurabileğiniz alan Adları:

www.bagci-erdin.av.tr

www.eshabilbagci-ramazanerdin.av.tr

erdin.av.tr

 

 

Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenen kuralları okumak için tıklayın.
 

   

 
   
 
  Gerekli evraklar nelerdir ?
 
  Bu alan adı sadece Avukatlık meslek grubuna özgü olması nedeniyle AV.TR'nin tahsis ve işleyis kuralları belirlenmesi Türkiye Barolar Birliği'ne verilmiştir.
AV.TR
alan adının tahsis edilebilmesi Türkiye Boralar Birliği''nin onayı gerekmektedir.
AVUKATNİC.NET bu bürokratik işlemleri sizin için mümkün olan en kolay hale getirmiştir. Alan adınızın tescili için gerekli evraklar başvurunuzdan sonra en geç iki iş günü içerisinde size ulaştırılacaktır.

 
   

 
   
 
  Neden AVUKAT.NET
 
  AVUKATNİC.NET bu proje kapsamında söz konusu bürokratik işlemlerin kolayca yürütülmesine olanak tanıyan bir çözüm sunmaktadır. İster sitemiz üzerinden online olarak ister telefonla başvurunuzu hızla sonuçlandırabileceksiniz.

AVUKATNİC.NET tarafından sunulan paket seçenekleri tam olarak anahtar teslim çözümlerdir. Belirtilen rakamlar dışında hiçbir extra maliyet çıkartılmaz. Belirtilen rakamlar senelik ücretler olduğundan aylık bazda düşünüldüğünde maliyeti yaklaşık 4 USD (veya seçtiğiniz pakete göre 8 USD) olduğu görülür. Bu rakamlar, küçük bir piyasa araştırması yapıldığında görülebileceği üzere neredeyse sadece hosting (barındırma) ücretleridir.

 
   

 
   
 
  Gizlilik ve Güvenlik Şartları
 
  Kullanıcılardan derlenen tüm hassas ve kişisel bilgiler, en yüksek elektronik ve fiziksel güvenlik standartlarında saklanmakta, yalnızca yetki sahibi olan personelin ve ancak zorunlu durumlarda kullanıcı onayı altında ulaşabileceği bir sistemle, mevcut T.C. kanunları ve uluslararası kanunlar çerçevesinde kullanılmaktadır.

Avukatnic.Net kullanıcılardan derlediği kişisel ve hassas bilgileri kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir isim altında, hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamayı ve hiçbir surette kötüye kullanmamayı taahhüt ve garanti eder.

 
   

 
   
 
  Ödemeler
 
  Ödemelerinizi havale veya EFT ile yapabilirsiniz. Havale veya EFT için iletişim sayfamızda bulunan hesap numaralarını kullanabilirsiniz

 
   

 
   
 
  Web sitenizin oluşturulması
 
  Alan adınız onaylandıktan sonra sitenizi oluşturacak olan tasarımcı sizinle irtibata geçecek ve sizden sitede bulunmasını istediğiniz yazı ve resimleri talep edecektir. Tasarımcı size örnek siteler sunarak sizin beğeninizi, sayfa ve renk tercihlerinizi öğrenecek daha sonra da sitenizin taslak halini sizin onayınıza sunacaktır. Oluşturulan bu taslak üzerinde arzu ettiğiniz değişiklikler için tasarımcıyı yönlendirebilirsiniz. Sonuç olarak istediğiniz görünüm oluştuğunda siteniz yayınlanmaya başlayacaktır.

Sitenizin içeriğinde daha sonra yapmak isteyeceğiniz değişiklikler için ayrıca ücret alınmayacaktır. AVUKATNİC.NET üyelerine ait web siteleri için sınırsız içerik güncelleme hizmetini ücretsiz olarak sunmaktadır.

 
   

 
   
 
  E-Mail hesabınızın kurulumu
 
  Alan adınız onaylandıktan sonra arzu ettiğiniz e-mail hesapları açılacak ve şifreleriniz size ulaştırılacaktır. Mail Hesaplarınızın bilgisayarınıza nasıl kuracağınızı görmek için tıklayın.
 
 
 

 

 

Ana Menü    ::    Başvuru    ::    Hakkımızda    ::    Yardım    ::   İletişim

 Copyright ©2005, Turkbim Bilisim ve İletişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti.